№ п/п | Змест работы, класы | Дата | Адказныя, месца правядзення |
| інтарэсах (згодна графіка работы) | 26.10-31.10 | Кіраўнікі гурткоў |
| - Фізкультурна-аздараўленчая работа
(па асобнаму плану) | 26.10-31.10 | Настаўнікі фізкультуры |
| аздараўленчага лагера (па асобнаму плану) 1-4 класы | 26.10-31.10 | Адамовіч А.Г., класныя кіраўнікі 1-4 класаў |
4. | - Акцыя па збору макулатуры
"Зберажы дрэва " 1-11класы | 26.10-31.10 | Класныя кіраўнікі 1-11класаў |
| - Работа школьнай бібліятэкі,
чытальнай залы (па асобнаму плану) | 26.10-31.10 | Дубовік Н.Ф. |
| аб’яднанняў БРПА, БРСМ (па асобнаму плану) | 26.10-31.10 | Круглік Н.М., педагог-арганізатар |
| - Праца кабінета інфарматыкі
(згодна графіка работы) | 26.10-31.10 | Савіч Н.Б., Іванова І.Э. |
| - Арганізацыя індывідуальных кансультацый педагогам-псіхолагам для навучэнцаў і іх бацькоў па пытаннях выхавання
(згодна з графікам работы) | 26.10-31.10 | Казакова С.В., педагог-псіхолаг |
| - Індывідуальная і групавая работа з навучэнцамі, якія знаходзяцца на розных відах уліку
(па асобнаму плану) | 26.10-31.10 | СППС, Гаўрош В.А., сацыяльны-педагог |
10. | - Турысцка-краязнаўчая і экскурсійная работа (згодна планаў выхаваўчых работ класных кіраўнікоў)
1-11 класы | 26.10-31.10 | Класныя кіраўнікі 1-11 класаў |
| - Работа школьнага гісторыка-краязнаўчага музея “Гісторыя пасёлка Міханавічы” (па асобнаму плану)
1-6 класы | 26.10-31.10 | Леўкавец М.М. Музей |
План работы і занятасці спартыўнай залы на восеньскіх канікулах
з 24.10.2015--01.11.2015 год
24.10 (субота)
Час | Мерапрыемства | залы | Адказныя за мерапрыемствы |
9.00-12.00 | Трэніровачныя гульні па ФУТБОЛУ | Вялікая зала | Лазарчык Б.М. |
10.00-12.00 | Валейбол | Малая зала | Быкоўская Н.А. |
12.00-12.30 | Уборка зала | | |
10.00-11.30 | Спартыўнае свята “Вас выклікае спартландыя” | Вялікая зала | Міхаленя Г.І. |
| | | |
26.10 (панядзелак)
Час | Мерапрыемства | залы | Адказныя за мерапрыемствы |
9.00-12.00 | Трэніровачныя гульні па ФУТБОЛУ | Вялікая зала | Лазарчык Б.М. |
10.00-12.00 | Трэніровачныя гульні па ВАЛЕЙБОЛУ | Малая зала | Быкоўская Н.А. |
12.00-12.30 | Уборка зала | | |
12.30-16.30 | Скачкі з месца сярод вучняў 7- 8класаў (па 5-хл,5-дз з класа) | Вялікая зала | Каравай М.В. |
| Трэніровачныя гульні Н\ тэніс | | Галенкін М.В. |
16.30-17.30 | Уборка зала | | |
17.30-20.00 | Трэніровачныя гульні па ФУТБОЛУ сярод сборнай каманды а/г Міханавічы | Вялікая зала | Гідрановіч Д.І. |
18.00-21.00 | Заняткі ў гуртку па ГІМНАСТЫЦЫ | Малая зала | Пархімчык В.М. |
27 .10 (аўторак)
Час | Мерапрыемства | залы | Адказныя за мерапрыемствы |
9.00-12.00 | Трэніровачныя гульні па ФУТБОЛУ | Вялікая зала | Лазарчык Б.М. |
10.00-12.00 | Гімнастыка: падцягванні ў вісе(Хл), н\перакладзіне (Дз) 5-6 класы | Малая зала | Собаль В.В. |
12.00-12.30 | Уборка зала | | |
12.30-16.30 | Скачкі праз скакалку (Дз),аджыманні ад полу (Хл)5+5 9класы | Вялікая зала | Каравай М.В. |
| Трэніровачныя гульні Н\ тэніс | | Галенкін М.В. |
16.30-17.30 | Уборка зала | | |
17.30-20.00 | Трэніровачныя гульні па ВАЛЕЙБОЛУ сярод сборнай каманды а/г Міханавічы | Малая зала | Гидранович Д.И. |
28.10 (серада)
Час | Мерапрыемства | залы | Адказныя за мерапрыемствы |
9.00-12.00 | Трэніровачныя гульні па ФУТБОЛУ | Вялікая зала | Лазарчык Б.М. |
10.00-12.00 | Рухомыя гульні (школьны лагер) | Малая зала | |
12.00-12.30 | Уборка зала | | |
12.30-16.30 | Футбол 8 класы - хлопчыкі | Вялікая зала | Каравай М.В. |
16.30-17.30 | Уборка зала | | |
17.30-20.00 | Трэніровачныя гульні па ФУТБОЛУ сярод сборнай каманды а/г Міханавічы | Вялікая зала | Гідрановіч Дз.І. |
18.00-21.00 | Заняткі ў гуртку па ГІМНАСТЫЦЫ | Малая зала | Пархімчык В.М. |
29.10 (чацвер)
Час | Мерапрыемства | залы | Адказныя за мерапрыемствы |
9.00-12.00 | Трэніровачныя гульні па ФУТБОЛУ | Вялікая зала | Лазарчык Б.М. |
10.00-12.00 | Трэніровачныя гульні па ВАЛЕЙБОЛУ | Малая зала | Быкоўская Н.А. |
12.00-12.30 | Уборка зала | | |
12.30-16.30 | Міні-футбол сярод 5-6 класаў | Вялікая зала | Каравай М.В. |
16.30-17.30 | Уборка зала | | |
30.10 (пятніца)
Час | Мерапрыемства | залы | Адказныя за мерапрыемствы |
9.00-12.00 | Трэніровачныя гульні па ФУТБОЛУ | Вялікая зала | Лазарчык Б.М. |
10.00-12.00 | Гімнастыка: падцягванні ў вісе(Хл), н\перакладзіне (Дз) 7-8 класы | Малая зала | Собаль В.В. |
12.00-12.30 | Уборка зала | | |
12.30-15.30 | Міні-футбол сярод 7 класаў | Вялікая зала | Каравй М.В. |
16.30-17.30 | Уборка зала | | |
17.30-20.00 | Трэніровачныя гульні па ФУТБОЛУ сярод сборнай каманды а/г Міханавічы | Вялікая зала | Гідрановіч Дз.І. |
31.10 (субота)
Час | Мерапрыемства | залы | Адказныя за мерапрыемствы |
9.00-12.00 | Трэніровачныя гульні па ФУТБОЛУ | Вялікая зала | Лазарчык Б.М. |
10.00-12.00 | Міні-футбол ФІНАЛ 9 КЛАСЫ | Малая зала | Каравай М. В. |
12.00-12.30 | Уборка зала | | |
12.30-15.30 | Першынства школы па Н/ТЭНІСУ сярод 5-6класаў (хлопчыкі) | Вялікая зала | Галенкін М.В. |
16.30-17.30 | Уборка зала | | |
План работы школьнай бібліятэкі
на восеньскіх канікулах з 26 кастрычніка на 1 лістапада 2015 г.
26 кастрычніка
Восеньскія чытанні 6 кл.: “ Я іду лясною сцежкаю,
Як па мяккім дыване.
Восень з ветлівай усмешкаю
На спатканне выйшла мне... “
(С.Новік-Пяюн)
27 кастрычніка
“Цудоўная краіна Васіля Жуковіча”- восеньскія чытанні 3-4 класы:
“ У шчодрай, шчырай восені – багаты ураджай.
У восені - запросіны:
Прыходзь, ці прыязджай.”
(Васіль Жуковіч)
28 кастрычніка
“Не жалею, не зову, не плачу...” (да 120-годдзя з дня нараджэння Сяргея Ясеніна)
“Не жалею, не зову, не плачу,
Все пройдёт, как с белых яблонь дым.
Увяданья золотом охваченный,
я не буду больше молодым...
(С. Ясенін)
29 кастрычніка
“Беларусь – краіна твайго будучага” – літаратурныя гутаркі з вучнямі 9 класаў.
30 кастрычніка
Падарожжа у казачную краіну кніг. Экскурсія па бібліятэцы для малодшых школьнікаў. 1- 2 класы.
31 кастрычніка
2 лістапада – Дзень памяці продкаў. Гутаркі з вучнямі 5 класаў " Мае продкі – хто яны?"
"Залачоным лістом дзень аздобіў кароткі
лістапад залаты.
У краіне маёй памінаюцца продкі
(даўні звычай - святы). (В.Жуковіч)
Расклад работы спартыўных секцый
у ДУА “Міханавіцкая СШ”
на восеньскія канікулы 2015 навучальнага года
№ | Назва | Дзень заняткаў | Час заняткаў | Кабінет | Кіраўнік |
| АФП | Субота | 9.00-10.00 | Спартыўная зала | Собаль.В.У. |
| Піянербол | Серада | 9.00-11.00 | Спартыўная зала | Собаль.В.У. |
| Баскетбол | Аўторак Серада Пятніца | 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-10.45 | Спартыўная зала | Каравай М.В. |
| Валейбол | Панядзелак Серада Субота | 13.00-15.30 13.00-15.30 10.00-12.00 | Спартыўная зала | Быкоўская Н.А. |
| Настольны тэніс | Аўторак Чацвер Пятніца | 10.00-12.15 10.00-12.15 10.00-12.15 10.00-12.15 | Падвальнае памяшканне | Галёнкін М.В. |
| Футбол | Серада | 17.00-20.00 | Спартыўная зала | Булатаў С.Р. |
| Гандбол | Аўторак Чацвер | 14.00-16.00 12.00-14.00 | Спартыўная зала | Маргаран А.А. |
Расклад работы аб’яднанняў па інтарэсах
у ДУА “Міханавіцкай СШ”
на восеньскія канікулы 2015 навучальнага года
№ | Назва | Дзень заняткаў | Час заняткаў | Кабінет | Кіраўнік |
| Кветкаводства | Аўторак Пятніца | 16.00-18.15 16.00-18.15 | Кулінарыя | Рашэтнікава А.П. |
| Тэатр мод “Натхненне” | Серада Субота | 10.00-11.30 10.00-11.30 | Кабінет абслугоўваючай працы | Салахава І.Я. |
| Гаспадынька | Панядзелак Чацвер | 16.00-18.15 16.00-18.15 | Кулінарыя | Рашэтнікава А.П. |
| Вакал | Панядзелак Серада Субота | 12.00-15.10 12.00-15.10 10.00-11.30 | Актавая зала | Горбач Ю.А. |
| Вакальная група | Панядзелак Серада | 15.20-17.00 15.20-17.00 | Актавая зала | Горбач Ю.А. |
| Музычны праект | Панядзелак Серада | 17.15-18.45 17.15-18.45 | Актавая зала | Горбач Ю.А. |
7. | Гука-рэжысёрскі | Серада Субота | 14.00-17.00 10.00-13.00 | Актавая зала | Шарамет Т.І. |
| Бісерапляценне | Аўторак Чацвер | 9.00-13.40 9.00-13.40 | к. № 35 | Канавалава Н.Ю. |
| Чараўніца | Серада | 9.00-12.05 | к. № 35 | Канавалава Н.Ю. |
| Беларуская лялька | Субота | 10.00-14.00 | Бібліятэка | Дубовік Н.Ф. |
| Праца з кожай | Серада | 12.10-13.40 | к. № 35 | Канавалава Н.Ю. |
| Юныя экскурсаводы | Панядзелак Аўторак | 9.30-11.10 11.20-13.00 | Музей | Леўкавец М.М. |
| Фальклорная спадчына | Панядзелак Аўторак | 9.30-11.10 11.20-13.00 | Музей | Леўкавец М.М. |
| Студыя выяўленчага мастацтва “Каларыт” | Субота | 15.00-19.00 | к. №34 | Саковіч І.Р. |
План работы
музея “Гісторыя п. Міханавічы”
на восеньскія канікулы 2014-2015 н.г.
№ | Дата | Накірункі і змест работы | Удзельнікі |
1 2 3 4 5 | 24.10-31.10 24.10 26.10 27.10 31.10 | Культурна-асветніцкая і экскурсійная дзейнасць v Правядзенне тэматычных экскурсій па папярэдняй дамоўленасці v Абрад-традыцыя “Асяніны” vЭкскурсія ў музей старажытнабеларускай культуры г.Мінск vЭкскурсія “Мой край у гады Вялікай Айчыннай вайны” vКраязнаўчыя гульні, віктарыны “Дзе? Што? Калі?” | Экскурсійны і культурна-асветніцкі сектары савета музея Навучэнцы 1-11 класаў Навучэнцы 5-6 класаў, навучэнцы аб’яднання “Фальклорная спадчына” Навучэнцы аб’яднанняў “Фальклорная спадчына”, “Юныя экскурсаводы” Атрады аздараўленчага лагера Навучэнцы аб’яднання “Юныя экскурсаводы” Атрады аздараўленчага лагера Навучэнцы аб’яднання “Фальклорная спадчына” |
6 7 8 | 24.10 27.10 24.10-31.10 | Пошукава-даследчая і фондавая дзейнасць - Падрыхтоўка абароны сацыяльнага праекта “Мае землякі- мой гонар” да ўдзелу ў рэспубліканскім этапе конкурса акцыі “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся”
Краязнаўчая экспедыцыя па вывучэнню гісторыі захаранення на ст. Міханавічы, брацкай магілы загінуўшых воінаў і партызан 1941-1944гг. а.г. Міханавічы - Работа з фондамі музея. Улік, апісанне і захаванне музейных прадметаў.
| Навучэнцы аб’яднання “Юныя экскурсаводы” Навучэнцы пошукавых груп аб’яднанняў “Фальклорная спадчына” і “Юныя экскурсаводы” Фондавы сектар савета музея |
9 | 24.03-31.03 | Экспазіцыйная дзейнасць Афармленне стэнда “Скарынічы” | Экспазіцыйны сектар савета музея |
10 | 24.03-31.03 | Метадычная дзейнасць “Музей у дапамогу настаўнікам-прадметнікам і класным кіраўнікам” Формы педагагічнага ўзаемадзеяння | Настаўнікі прадметнікі, класныя кіраўнікі |
План работы
піянерскай дружыны імя П.Гучка
ДУА ”Міханавіцкай сярэдняй школы”
на восеньскія канікулы
№ | Мерапрыемствы | Дата | Адказныя |
| Разведка піянерскіх спраў. Карэктыроўка карты зоны піянерскага дзеяння. Конкурс “Восеньскія матывы” (інтэрнэт галасаванне) | 26.10.2015 г. | Старшыня савета дружыны |
| Экскурсія па г. Мінску. Паездка ў кіно з піянерамі | 27.10.2015 г. | Круглік Н.М. Рыбінская А.І. |
| Арганізацыя і правядзенне рэпетыцый да раённага КВЗ | 28.10.2015 г. | Круглік Н.М. Рыбінская А.І. |
| Падрыхтоўка да прыёму ў піянеры. Круглы стол “Нараджэнне піянерскага атрада” | 29.10.2015 г. | Савет дружыны |
| Зацвярджэнне планаў работы атрадаў на 2 чвэрць. Школа піянерскага актыву | 30.10.2015 г. | Савет дружыны |
| Акцыя “Зберажы дрэва” | 31.10.2015 г. | Савет дружыны |